O mnie

Małgorzata Podolak pochodzi z Zamościa, gdzie zdobyła podstawowe wykształcenie muzyczne, kontynuowane później w Średniej Szkole Muzycznej w Lublinie. W szkole tej ukończyła również dyrygenturę. Akademię Muzyczną ukończyła z wyróżnieniem w Krakowie. Uczestniczka międzynarodowych kursów mistrzowskich m.in. uczennica Michela Schwalbe, legendarnego koncertmistrza Berliner Philharmoniker oraz Grigorija Żyslina. Koncertmistrzyni Orkiestry Symfonicznej PR i TV w Krakowie, Cairo Symphony Orchestra w Egipcie, współpracowała z WOSPRiTV w Katowicach. Na dorobek składa się również współpraca z Orchestra de Galicia w La Coruna ( Hiszpania), Santiago de Chile, Valparaiso, Vina del Mar i z większością orkiestr w Polsce.
 
W 1995 r była koncertmistrzem orkiestry występującej wraz ze słynnym tenorem Luciano Pavarotti w Limie (Peru). Brała udział w licznych nagraniach płytowych, archiwalnych (m.in. oryginalne wykonania muzyki Krzysztofa Pendereckiego), muzyki filmowej m.in. "Trzy Kolory" Krzysztofa Kieślowskiego z muzyką Zbigniewa Preisnera.

Występowała również na koncercie w Rzymie zorganizowanym dla papieża Jana Pawła II.

Nie można również nie wspomnieć o współpracy z krakowskimi Teatrami m.in. Teatrem Starym, Teatrem Groteską, Teatrem Muzycznym w Lublinie, operetkami i operami oraz kabaretem "Piwnica pod Baranami". Współpracowała również z Markiem Grechutą.

Koncertowała prawie na całym świecie.

Ma na koncie liczne koncerty kameralne i solowe m. in. koncerty wraz z akompaniamentem Orkiestry Filharmonii Lubelskiej i Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w rodzinnym Zamościu. Współzałożycielka kwartetu smyczkowego Tatra Quartet, z którym występowała na luksusowych pasażerskich statkach wycieczkowych oraz współtwórca ostatniego projektu - duetu skrzypcowego 2DAY Duo. W bogatym dorobku artystycznym nie mogło zabraknąć miejsca dla działalności edukacyjnej. Małgorzata Podolak była nauczycielem gry na skrzypcach w Liceum Muzycznym w Krakowie oraz pośród Indian Mapuche w Limache (Chile). Udziela lekcji prywatnych i konsultacji udzielając się również charytatywnie.

 

Materiały archiwalne
Materiały
archiwalne
zobacz więcej
Opinie i rekomendacje
Opinie
rekomendacje
zobacz więcej
Filmy
Nasze
Filmy
zobacz więcej
Nagrania
nasze
nagrania
nasze
nagrania
KONTAKT Z NAMI
Good Mood - [wym. gu:d mu:d] dosł. dobry nastrój, tonacja.
GoodMood Music
Małgorzata Podolak
biuro@goodmoodmusic.pl
tel.: 507 444 857
Devilart: strony internetowe